De Blokhut
Uitgegeven door Stichting Historisch Archief Tuindorp-Oostzaan 2021, 40 pagina’s, rijk geïllustreerd.
Veel jongeren (met name TOB!) uit Tuindorp Oostzaan en omgeving kwamen van 1958 tot 1975 samen in De Blokhut aan de Kometensingel. Over de geschiedenis van dit jongerencentrum maakte Rein Groen een herinneringsboek.
In De Blokhut bloeiden liefdes op die soms tot huwelijken leidden. Beroemd waren de vrijdag- en zaterdagavonden waar vele tientallen jongeren op af kwamen. Door de week waren er jazz- en folkmuziekavonden en lieten jonge dichters hun hersenspinsels horen. De Sinterklaas- en Carnavalsvieringen staan ook in vele geheugens gegrift.
Rein Groen verzamelde verhalen en foto’s van mensen die op de een of andere manier betrokken zijn geweest bij het Blokhut-verhaal en bundelde ze in De Blokhut. De geschiedenis van een jongerencentrum in Tuindorp Oostzaan.
€ 17,99